top of page

FLOT pod namiotem, pała z matmy i MileDOBRA (NewsLetter 01.2023)


Dzień dobry,


chcemy w kilku zdaniach opowiedzieć co u nas słychać mimo, że może się wydawać, że poza sezonem w Fundacji niewiele się dzieje. Nic bardziej mylnego!

Zima w pełni a my odwiedzamy nasz morski jacht FLOT regularnie i praca na nim wre. Zanim go kupiliśmy pół roku temu, stał bezczynnie od 20 lat na brzegu gdyńskiego portu i niszczał. Udało nam się już dużo zrobić, FLOT zmienił się nie do poznania, jest odmalowany i (przynajmniej z daleka) wygląda jak nowy dzięki zaangażowaniu m.in. kpt. Jerzego Jaszczuka oraz Radka Dudy, który jest studentem Uniwersytetu Gdańskiego i stypendystą Fundacji oraz innych pomocnych przyjaciół, którym jesteśmy wdzięczni z całego serca. Jacht został już zwodowany, ale nadal wymaga dużego wkładu pracy przed planowanymi na wiosnę rejsami. Sytuację ułatwia teraz nieco namiot, który zakupiliśmy, ale nadal jest tam bardzo zimno i dlatego tym bardziej podziwiamy ekipę z firmy 3CityYachts.com, która angażuje się w remont i pracuje aktualnie nad przywróceniem dobrego stanu technicznego zbiorników na wodę.Skoro już wspomnieliśmy o naszych stypendystach, to warto podsumować kończący się właśnie semestr. Niektórzy finalizują go z większą satysfakcją niż inni, ale jesteśmy pewni, że wszyscy włożyli dużo wysiłku w naukę. Dla Oskara, który jest teraz w pierwszej klasie technikum morskiego w Gdańsku, zmiana szkoły była dużym wyzwaniem. Nie dość, że musiał przeprowadzić się do innego miasta, to jeszcze kompletnie zmienić sposób życia i nauki na bardziej samodzielny. Chłopiec musiał dostosować się do innego rodzaju dyscypliny, np. samodzielnie dbać o to, żeby rano wstawać do szkoły. Na początku semestru było ciężko… Nastolatki nie lubią rano wstawać, (oj nie lubią, Robert, nasz inny stypendysta też coś o tym wie…) ale Oskar nie ustaje w pracy nad samodyscypliną. Brawo Oskar, trzymamy kciuki za obecność na pierwszych lekcjach i poprawę stopni z matematyki.

Przedmioty ścisłe to dla wszystkich duże wyzwanie. Boleśnie przekonał się o tym nasz student Radek, który już planuje przystąpić do egzaminu poprawkowego z matematyki. Na szczęście nie zraża się drobnymi niepowodzeniami! Tak trzymaj Radek! Wierzymy w Ciebie bardzo!

Naukowe wyzwania stypendystów to także nasz, jako Fundacji obszar do rozwoju… Mamy za cel znaleźć jak najszybciej korepetytora z matematyki, który wesprze naszych uczniów w edukacyjnych wysiłkach. Może ktoś z Państwa byłby chętny zaangażować się w Fundacji w nauczanie matematyki? Pytamy na poważnie, zapraszamy do kontaktu. Możliwa praca zdalna i inne benefity ;)


Chcemy się także podzielić rezultatem naszej zbiórki w ramach Charytatywnych Wirtualnych Regat MileDOBRA CUP. Zaangażowanym firmom udało się zebrać 4700 zł! Gratulujemy firmie Engave zajęcia pierwszego miejsca w wyścigu! Załoga VANITYSTYLE także okazała się bardzo hojna i wirtualny jacht zakończył rejs niedaleko za laureatem. Pozostałym załogom z firm Robyg, QuickerSim, GoNextStage, YesIndeed!, Makarina, Sandler, HavasMedia Group, Premium Yachting także bardzo dziękujemy za wzięcie udziału i każdą złotówkę przeznaczoną na Fundusz Stypendiów Żeglarskich. Wyścig odbywa się cyklicznie, załogi walczą o puchar, którego finał odbędzie się 25 maja. Dopełnią go prawdziwe regaty na Zalewie Zegrzyńskim, 27 maja 2023, poprzedzające wręczenie nagród- także prawdziwych :) Następny etap wirtualnych regat startuje już pierwszego dnia wiosny czyli 21 marca. Każdy może dmuchnąć w żagle wybranej firmy wpłacając tyle złotówek ile mil chce przesunąć wirtualną łódkę na planszy. Zapraszamy do zabawy wszystkich chętnych!


Wisienką na torcie jest Bal Żeglarza zorganizowany przez firmę Blue Horizon z okazji 5. urodzin. Mieliśmy zaszczyt i wielką przyjemność wziąć w nim udział jako beneficjent charytatywnej aukcji. Goście odważnie licytowali i udało nam się zebrać aż 8000 zł! Dziękujemy za Waszą hojność! Fanty były atrakcyjne, a jak :) ale niech największą wygraną będzie dla Was fakt, że okazaliście pomoc dzieciakom, które zawsze miały pod górkę. Budujecie im lepszą przyszłość.

Dziękujemy!22 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Z pokładu Fundacji

bottom of page