Kadeci i młodzież z Odessy na pokładzie BalticBeauty


W kwietniu 2022 rusza dwunasty sezon w ramach Młodzieżowego Programu Edukacji Żeglarskiej. Jednym z pierwszych rejsów będzie rejs stażowy dla kadetów Fundacji, biorących udział w programie. W ramach współpracy z POLSail.org, armator zadeklarował udostępnienie większego żaglowca jakim jest BalticBeauty, dzięki czemu do kadetów fundacji dołączy młodzież z domu dziecka w Odessie (UA), która obecnie przebywa w Polsce.


"Po kilku latach przerwy powracamy do rejsów z międzynarodową załogą. - mówi kapitan Adam Wiśniewski - Będzie to niewątpliwie wyjątkowy rejs. Chcemy by nasi kadeci, wzięli do swoich wacht młodzież z Ukrainy. Będą razem pracować na jednym pokładzie, z perspektywą wspólnych rejsów w sezonie letnim na Mazurach.

Zarząd Fundacji podjął decyzje o włączeniu osieroconej młodzieży z Ukrainy do Młodzieżowego Programu Edukacji Żeglarskiej. Program zostanie też dostosowany do międzynarodowego systemu szkolenia ISSA, co pozwoli ukraińskiej młodzieży kontynuować naukę żeglarstwa po wojnie w Ukrainie, gdzie Fundacja zamierza otworzyć swój oddział."


Do zespołu Fundacji dołączyła Anastazja, studentka z Ukrainy. Zadaniem Anastazji jest wspieranie młodzieży z Ukrainy uczestniczącej w MPEŻ, oraz wsparcie Zarządu Fundacji w nawiązywanie kontaktów z organizacjami z Ukrainy, tak by po wojnie powracająca młodzież mogła dalej realizować program żeglarski, nawet jako Instruktorzy Żeglarstwa.

20 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Z pokładu Fundacji