top of page

Kadeci i młodzież z Odessy na pokładzie BalticBeauty

Zaktualizowano: 7 lis 2022


W kwietniu 2022 rusza dwunasty sezon w ramach Młodzieżowego Programu Edukacji Żeglarskiej. Jednym z pierwszych rejsów będzie rejs stażowy dla kadetów Fundacji, biorących udział w programie. W ramach współpracy z POLSail.org, armator zadeklarował udostępnienie większego żaglowca jakim jest BalticBeauty, dzięki czemu do kadetów fundacji dołączy młodzież z domu dziecka w Odessie (UA), która obecnie przebywa w Polsce.


"Po kilku latach przerwy powracamy do rejsów z międzynarodową załogą. - mówi kapitan Adam Wiśniewski - Będzie to niewątpliwie wyjątkowy rejs. Chcemy by nasi kadeci, wzięli do swoich wacht młodzież z Ukrainy. Będą razem pracować na jednym pokładzie, z perspektywą wspólnych rejsów w sezonie letnim na Mazurach.

Zarząd Fundacji podjął decyzje o włączeniu osieroconej młodzieży z Ukrainy do Młodzieżowego Programu Edukacji Żeglarskiej. Program zostanie też dostosowany do międzynarodowego systemu szkolenia ISSA, co pozwoli ukraińskiej młodzieży kontynuować naukę żeglarstwa po wojnie w Ukrainie, gdzie Fundacja zamierza otworzyć swój oddział."


Rejs jest współfinansowany przez Fundacje Drzewo i Jutro.

24 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Z pokładu Fundacji

bottom of page