top of page

Kadeci pomogą remontować NaszDOM

Zaktualizowano: 5 paź 2021

W latach 70-tych czwórka studentów zrealizowała marzenie o budowie jachtu i opłynięciu na nim świata. Remontowany teraz przez młodych gdańskich pasjonatów żeglarstwa “Nasz Dom”, posłuży im wkrótce w realizacji ich marzeń o wielkich morskich przygodach. Kadeci Fundacji Ocean Marzeń dołączą i wezmą udział w pracach remontowych jachtu.


Pod koniec września w gdańskim porcie Tamka, prezes naszej fundacji Kapitan Adam Wiśniewski, spotkał się z Kapitanem Jerzym Jaszczukiem. Tematem spotkania kapitanów był jacht Nasz DOM, oraz włączenie się Fundacji Ocean Marzeń w uruchomienie jachtu do czynnej służby na rzecz młodzieży.


“Nasz Dom” został oddany w eksploatację kapitanowi Jaszczukowie przez rodzinę Wojciecha Fabińskiego, zmarłego kilka lat temu architekta, który w latach 70-tych, jako student Politechniki Warszawskiej wraz z trójką kolegów postanowił zbudować stalowy jacht kabinowy i opłynąć na nim świat. Marzenie ziściło się (o historii powstania jachtu i pasjonującym rejsie) i “Nasz Dom” w ciągu czterech lat i 10 miesięcy rzeczywiście opłynął Ziemię, wracając do Polski w 1983 roku.


Kapitan Jaszczuk zna kadetów Fundacji, ponieważ od prawie 10 lat często pływają pod jego dowództwem na pokładzie żaglowca Generał Zaruski, ostatnio w sierpniu br. "Włączenie się kadetów w remont jachtu, a następnie umożliwienie młodzieży korzystania z jednostki, to z punktu widzenia Fundacji, kolejny krok w rozwijaniu umiejętności żeglarskich kadetów." - podkreśla prezes Fundacji.


Już od października Fundacja będzie delegowała grupy do prac przy jachcie.


20 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentários


Z pokładu Fundacji

bottom of page