MŁODZIEŻOWY PROGRAM

               EDUKACJI ŻEGLARSKIEJ

 

NASI KADECI, PRACUJĄ NA CAŁYM ŚWIECIE.

UCZĄ SIĘ W NAJLEPSZYCH SZKOŁACH.

Myślisz o tym kim chcesz zostać jak dorośniesz? Jaka praca będzie dla Ciebie? Pewnie też przeszła Ci przez myśl możliwość wyjazdu do Anglii??

Z naszą Fundacją zdobędziesz wykształcenie, które da Ci: 

- dobrze płatny zawód,

- będziesz podróżować po całym świecie,

- angielski nie będzie dla Ciebie problemem,

- już w czasie nauki, odbędziesz dobrze płatny staż.

To zawód też dla Kobiet! Zobacz naszych stypendystów!

JAK ZOSTAĆ MARYNARZEM

By dostać stypendium, nie trzeba być orłem w szkole! Nasza Fundacja promuje:

  • wychowanków placówek opiekuńczo-wychowawczych,

  • byłych wychowanków, którzy wchodzą w okres usamodzielniania się, 

  • kadetów Młodzieżowego Programu Edukacji Żeglarskiej,

  • młodzież w trudnej sytuacji życiowej.

Powiemy tak, nasi stypendyści zanim rozpoczęli naukę w szkole morskiej, mieli średnią 3.0, czasem i niższą, a teraz? Teraz są Asystentami Nawigatorów!! Chcesz spróbować?

 

ZAWÓD MARYNARZ

Oficer NAWIGATOR

Zawód Oficera Nawigatora zapewnia godne warunki pracy i płacy. Jako jedna z niewielu ścieżek, daje możliwość utrzymania się już z owoców pierwszej pracy po Szkole! Dodatkowo armatorzy starają się zapewnić wygodne warunki zamieszkania na statku, coraz to krótsze kontrakty, szybkie przeloty, nowe technologie. Jednym słowem rozwój rynku pracy nie pozwoli ci się nudzić. Statek jest niczym żywy organizm – jego silnik to bijące serce, zaś mostek nawigacyjny to mózg kierujący nim w najdalsze zakątki świata. Możesz być jego częścią!

Oficer MECHANIK

Mechanik okrętowy. Człowiek, który kontroluje  pracę serca giganta. Wysokie na kilka pięter silniki okrętowe, magistrale rur i kabli , dziesiątki ton paliwa  na dobę , a wszystko to pod kontrolą jednego człowieka. W wyciszonej kabinie , otoczony komputerami procesem ruchu steruje On. W wielkiej siłowni nikogo nie widać.automatyka rozwiązuje zadania na bieżąco. Monitory informują o aktualnym stanie ruchu. Dziesiątki informacji niemal jednocześnie pojawiają się na ekranach. Ich szybka analiza, odpowiednie polecenia, kontrola ich wykonania i skutków. Tak minęły 4 godziny wachty.

NASI STYPENDYŚCI

KRYSIA

W 2011 roku rozpoczęła swoja przygodę z żeglarstwem. Rok później zdała egzamin na patent Żeglarza Jachtowego i zaczęła pływać  staż na żaglowcach.

W 2014 roku rozpoczęła naukę w Studium Doskonalenia Kadry przy Akademii Morskiej w Gdynii. Obecnie pływa jako Asystent Nawigatora na statkach handlowych. 

EWELINA

Od 2011 roku uczestniczy w Młodzieżowym Programie Edukacji Żeglarskiej, obecnie jest Sternikiem, Wychowawcą i Młodszym Instruktorem Żeglarstwa. 

Od 2015 roku studiuje w Akademii Marynarki Wojennej. 

KAMIL

Obecnie uczeń w Studium Doskonalenia Kadr przy Akademii Morskiej w Gdyni. Odbywa staż jako kadet na statkach handlowych. 
Od 2012 roku uczestnik Młodzieżowego Programu Edukacji Żeglarskiej. Żeglarz, sternik i bosman.  

ŁUKASZ

Od 2011 roku uczestnik Młodzieżowego Programu Edukacji Żeglarskiej. Żeglarz, sternik i bosman.  

Obecnie uczy się w Technikum Morskim w Gdańsku, na specjalizacji Budownictwo Okrętowe.