top of page

Fundacja Ocean Marzeń powstała w maju 2011 roku.

 

Fundacja skupia swoje działania na odkrywaniu wśród chłopców i dziewcząt z Rodzinnych Domów Dziecka, Rodzin Zastępczych, Domów Dziecka, ich silnych stron, tak by w życiu codziennym realizowali swoje marzenia i osiągali zamierzone cele, mając ze sobą bogaty bagaż doświadczeń, zdobytych na pokładzie niejednego jachtu i żaglowca. To właśnie na jeziorze, morzu, czy oceanie odkryją nowe możliwości, znajdą nowych przyjaciół, a także nauczą się pracy w grupie, gdzie zaufanie i odpowiedzialność stanowi podstawę codziennego życia.

 

Przez ostatnie 13 lat, w szkoleniach i rejsach fundacyjnych wzięło udział ponad 1 650 uczestników z Polski, i Ukrainy. Obecnie Fundacja ma pod swoją opieką grupę 200 dzieci z Rodzinnych Domów Dziecka, Domów Dziecka i placówek opiekuńczo-wychowawczych z woj. Mazowieckiego, Lubelskiego, Śląskiego, Łódzkiego, Pomorskiego i Zachodnio-Pomorskiego, Kijowa, i Odessy. 

Fundacja w liczbach: Od 2011 roku nasi podopieczni brali udział w 178 rejsach na Mazurach i 44 rejsach morskich na morzu Bałtyckim i Północnym, w czasie których przepłynęli ponad 20 000 mil morskich. Od 2015 roku nasi wychowankowie pracują w Fundacji jako Kadra, prowadząc jachty i szkolenia. Stypendyści w szkołach morskich odbywają całoroczne płatne staże na statkach handlowych, opływając całą kule ziemską.

Fundacja w dniu 17.05.2011 roku została wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000384901, a w dniu 29.11.2013 uzyskała statut Organizacji Pożytku Publicznego. 

Fundacja realizuje swoje zadania statutowe z darowizn od osób fizycznych, firm oraz organizacji pozarządowych. Nie pozyskujemy środków z grantów od administracji publicznej i samorządowej, tym samym wspierając i dofinansowując placówki pieczy zastępczej w obszarze aktywizacji zawodowej, usamodzielnienia oraz aktywnego wypoczynku.

Konto główne do wpłat darowizn: 

Pekao S.A. O/Warszawa
PL 21 1240 6218 1111 0010 3968 5923

ZARZĄD FUNDACJI

IMG_6788_edited.jpg

kpt Adam Wiśniewski - Prezes Zarządu, pomysłodawca i fundator Fundacji Ocean Marzeń. Jest twórca Młodzieżowego Programu Edukacji Żeglarskiej, które patronem honorowym jest Polski Związek Żeglarski. Od ponad 12 lat pracuje wraz z Fundacją pomagając resocjalizować i aktywizować zawodowo młodzież z środowisk zagrożonych. Laureat takich nagród jak im. Kapitana Leszka Wiktorowicza, oraz Honorowej Nagrody Srebrny Sekstant.

Dorota Wiśniewska - Członek Zarządu, doradca zawodowy. Ukończyła studia podyplomowe na Uniwersyteckie Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej. Doświadczenie zawodowe zdobywała w ośrodkach socjoterapii, oraz w Fundacji Ocean Marzeń, gdzie od wolontariusza w czasie rejsów socjoterapeutycznych przeszła do Zarządu Fundacji. W Fundacji odpowiada za program Morskich Stypendiów Zawodowych. Na codzień mama czwórki dzieci.   

Marta Liśkiewicz - Członek Zarządu, Komandor, Kierownik i Wychowawca obozów żeglarskich realizowanych w ramach Młodzieżowego Programu Edukacji Żeglarskiej. Stopień Jachtowego Sternika Morskiego uzyskała w 2015 roku. 

RADA FUNDACJI

Zbigniew Korsak
Przewodniczący

Przedsiębiorca, 

Radca Prawny,

Instruktor Żeglarstwa

Anna M.

Brengos

Pisarka, Pedagog, 
Społecznik,

Żeglarka

Katarzyna

Deberny

Zawodniczka

olimpijska

klasy Laser

Eliza

Gniado

Trener biznesu,

Instruktor Żeglarstwa

Marzena

Kulesza

Przedsiębiorca,

Pedagog

Janusz 

Leszczyński

Specjalista PR i HR,

Aktor, Żeglarz

bottom of page