Jak działamy?

Wśród wielu wychowanków placówek opiekuńczo-wychowawczych znajdują się takie dzieci, które potrzebują motywacji do działania.

 

Przebywania na pokładzie jachtów to dla wielu młodych ludzi, nowe wyzwanie, możliwość zdobycia nowej pasji, ale też przyszłego zawodu. Żeglarstwo to narzędzie do budowania charakteru, własnej samooceny, odnajdywania w sobie silnych stron, poznania wielu nowych przyjaciół i zdobycia nowych umiejętności.

Dla naszych wychowanków wieloletnia praca od podstaw, kiedy to zaczynają jako Załoganci, by po kilka latach, wielu rejsach na Mazurach i morzach, zacząć pracować jako Sternik, Wychowawcy, Instruktor, czy w końcu jako Kapitan jachtów pełnomorskich. 

MŁODZIEŻOWY PROGRAM

               EDUKACJI ŻEGLARSKIEJ

Cel programu: Od szczura lądowego do Kapitana Jachtowego. To właśnie dzięki przygotowanemu przez naszą Fundację programowi, każdy z naszych wychowanków po ukończeniu tego 9 stopniowego programu, będzie posiadał kwalifikacje do tego by samodzielnie prowadzić małe i duże jachty, oraz będzie mógł też szkolić kolejne pokolenia żeglarzy. 

Stypendia przyznawane są co roku, na okres 12 miesięcy. 

O stypendia mogą starać się w szczególności:

  • wychowankowie placówek opiekuńczo-wychowawczych,

  • byli wychowankowie placówek, którzy nie ukończyli 25 roku życia.

Kwota stypendium, w zależności od etapu edukacji żeglarskiej, to przedział od 1 000 zł do 3 500 zł w skali roku.

PIERWSZE REJSY DLA ADEPTÓW. Tu zaczyna się przygoda.

SZKOLENIA NA PATENTY - od Żeglarza do Instruktora. 

SPRAWOZDANIA

 

Merytoryczne

 

Finansowe

SPOŁECZNOŚCI

 

Facebook

 

YouTube

 

Gmail+

© Fundacja OceanMarzen.org.pl 2011