opp_blue.jpg

POMÓŻ TYM, KTÓRZY
STRACILI JUŻ NADZIEJĘ.
ROZLICZ ONLINE PIT 2021

Przekaż swój 1% na młodzież
z Domów Dziecka

KRS 0000384901

Rozlicz PIT 2021 online
 

Dla wielu młodych ludzi z Domów Dziecka, perspektywa dorosłego życia, to byle dostać dowód, i wyrwać się może do Anglii. Bez ukończenia szkoły,  bez zawodu. 

Wielką pracę wkładają w młodzież opiekunowie i wychowawcy, jednak nie zawsze i oni nie mają wsparcia, by zapewnić młodzieży dobry start w dorosłe życie. 

Dlatego wspieramy opiekunów i staramy się, żeby młodzież mogła nie tylko atrakcyjnie spędzać czas, ale także uczyć się i zdobywać nowe umiejętności, tak by w przyszłości zwiększyć ich szanse na znalezienie dobrze płatnej pracy.

 

Rozlicz PIT

KOMU POMAGA
      
TWÓJ 1 PROCENT? 

 

Twój 1 procent ma znaczenie!

Termin rozliczenia
podatku dochodowego PIT-37
oraz PIT-36, PIT-38 i PIT-39 upływa


02 maja 2022

Rozlicz PIT już teraz

PIT 2021 ONLINE

KRS 0000384901

KTO MOŻE PRZEKAZAĆ 1% PODATKU?
DEKLARACJA PIT 2021:


pracownicy – PIT 37
przedsiębiorcy – PIT 36
przedsiębiorcy-liniowcy – PIT 36L
gracze giełdowi – PIT 38
osoby, które sprzedały nieruchomość – PIT 39
emeryci/renciści – PIT OP

PIT 2021 ONLINE

ROZLICZENIE PIT – NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Jak przekazać 1% podatku?

Przekazanie jednego procenta jest proste i zupełnie bezpłatne – nie wpływa na wartość zwrotu podatku dochodowego. Potrzebny jest jedynie numeru KRS organizacji pozarządowej, którą chcesz wesprzeć, oraz obliczonej kwoty 1% podatku. 

Jak obliczyć wartość 1%? Zrobi to za ciebie nasz program Twój e-PIT. Twoje zeznanie jest automatycznie uzupełnione o numer KRS naszej fundacji.

Kto może przekazać 1% swojego podatku?

Każdy podatnik rozliczający się w Polsce ma prawo do przekazania 1 procenta podatku w danym roku podatkowym.

Rodzaje PIT, czyli którą deklarację PIT wybrać w 2022?

Najpopularniejszymi i najczęściej wybieraną formą PIT są przede wszystkim PIT-36 oraz PIT-37. PIT-36 przeznaczony jest dla osób, które prowadzą działalność gospodarczą. natomiast PIT-37 rozliczają się osoby pracujące w oparciu o umowę o pracę, o dzieło czy na zleceniach.
Jest jeszcze kilka innych rodzajów PIT (np. PIT-28, PIT-38, PIT-39).

Do kiedy rozliczamy podatek PIT 2022?

  • W tym roku wyznaczono następujące terminy złożenia deklaracji podatkowej:
    do 28 lutego 2022 roku (poniedziałek) – PIT-28

  • do 2 maja 2022 roku (piątek) – PIT-37, PIT-36, PIT-36L, PIT-38, PIT-39

Twoje ulgi podatkowe

​Rozliczając podatek PIT, możesz skorzystać z różnych ulg podatkowych. Są to odliczenia, ulgi przeznaczone dla osób spełniających określone warunki w danym roku podatkowym. Wśród najpopularniejszych ulg są - ulga prorodzinna (na dzieci), odliczenie darowizn (np na fundacje) czy rozliczenie z małżonkiem.
Aby w łatwy sposób sprawdzić, jakie ulgi przysługują Tobie i czy możesz je rozliczyć, skorzystaj z naszego programu do rozliczeń e-PITy, który krok po kroku poprowadzi Cię przez proces i dodatkowo ułatwi obliczenia podatkowe.

Odliczania podatkowe z tytułu darowizny

​Darowizny, które przekazałeś w trakcie roku podatkowego na rzeczy fundacjom i stowarzyszeń, możesz odliczyć od swojego podatku. Dzięki temu z jednej strony wspierasz 3 sektor, a z drugiej obniżasz płacony przez siebie podatek. Zobacz jak możesz odliczyć podatek z tytułu darowizny (ePity).

Rozliczenie z małżonkiem?

​Nie potrzebujesz do tego specjalnych dokumentów. Wystarczy, że przy wypełnianiu zeznania Ty lub twój małżonek zaznaczy właściwą rubrykę i wpisze dane swojego współmałżonka. też nie są wymagane dwa podpisy. Prawo do rozliczania się z małżonkiem posiadają osoby fizyczne, które pozostawały przez cały rok w związku małżeńskim oraz we wspólnocie majątkowej, a także nie korzystają z opodatkowania liniowego, ryczałtu, karty podatkowej lub podatków tonażowym.
Na początku należy osobno, dla każdego małżonka odliczyć ulgi, które im przysługują. Następnie dodać dochody małżonków, podzielić przez dwa, wyliczyć podatek od uzyskanej kwoty, a następnie pomnożyć razy dwa.