top of page

W schronisku praca wre.

Od kilku miesięcy, nasi Kadeci w ramach prac społecznych, dzielnie pracują w schronisku w Korabiewicach, prowadzonym przez Fundację VIVA. Prace te są elementem zadania, jakie Kadeci muszą wykonać, by w sezonie 2017 móc popłynąć na kolejne rejsy na Mazurach, ale też na morze.

Sobota, godzina 08:30, parking PR przy stacji Metra Wilanowska. To tam zbiera się grupa kadetów - wolontariuszy. Za chwilę wsiądą do samochodu i pojadą do Korabiewic. To aż 45 km za Warszawą. Tam czeka na nich wiele pracy, i nie można jej mylić z spokojnym wyprowadzaniem psów, wręcz przeciwnie.

Do zadań naszych Kadetów, należy ta "brudniejsza" praca. W schronisku przebywają prócz psów i kotów, konie, krowy, świnie, byk, kucyki, kozy i wiele innych zwierząt, które w dużej części zostały zabrane w czasie tzw interwencji.

Nasi kadeci, których co tydzień w schronisku jest min. 8 osób, a czasem nawet i 17, nie próżnują. Zawsze ochoczo, wykonują powierzone zadania. To nie oceniona praca, która bardzo pomaga pracownikom schroniska.

88 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Z pokładu Fundacji

bottom of page